Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Bezkonkurencyjna oferta wypraw

Góry od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, porywające widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, jak również aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie szlaków. Nie dziwi zatem to, że wspinaczka, turystyka górska czy trekkingi od lat cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności szlaków sprawia, iż każdy – również absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Trudności może jednakżeprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami Polski

Napomknięte komplikacje mogą stać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od Polski. W takich sytuacjach rekomenduje się skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób aranżujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod nadzorem kwalifikowanego przewodnika, nie znaczy jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane cele

Ogromną popularnością wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się oczywiście Karakorum i Himalaje, niemniej jednak ze względu na wysoki poziom trudności i wysokie koszty nie każdy miłośnik trekkingów decyduje się na te rejony. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te skupiające się na osiąganiu szczytów Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto rodzime firmy organizują również wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]