Trekkingi w górach całego świata

Zainteresowany trekkingi Himalaje? Zajrzyj tutaj

Chodzenie po wysokich szczytach utożsamiamy zwłaszcza z bardzo wykwalifikowanymi wspinaczami. Jednak do trekkingów niepotrzebne są najczęściej specjalistyczne kwalifikacje – w różnych pasmach wytyczono bowiem szlaki, z którymi upora się dowolny turysta – jeśli rzecz jasna będzie wyposażony w odpowiednie akcesoria, czyli buty z odpowiednią podeszwą oraz kijki zapewniające stabilność na stromych szlakach. Na najniebezpieczniejszych fragmentach niezbędna będzie również pomoc dobrego instruktora, bo ten pokaże, jak używać dodatkowego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach jednak okaże się on niezbędny? W których miejscach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Trekkingi na technicznych szlakach

Trekkingi bywają niekiedy organizowane w bardzo technicznym terenie, a to sprawia, że niezbędne stają się akcesoria ułatwiające przejście trasy. Najważniejszymi z nich są z całą pewnością raki, które gwarantują stabilizację nawet na śliskich szlakach – a na wielu górach uświadczyć je można także latem. Na stromych podejściach pomocny okazuje się także czekan. Do obsługi obu narzędzi niezbędne będą specjalistyczne umiejętności – dlatego niedoświadczeni turyści na trekkingi muszą wybrać się razem z instruktorem, który pokaże im, jak bez ryzyka pokonać trasę.

Trekkingi na Starym Kontynencie oraz w innych miejscach

Trekkingi umożliwiają zobaczenie najbardziej interesujących miejsc na świecie, a te zazwyczaj okazują się niedostępne dla zwykłych gości. Najchętniej prowadzone są w wysokich pasmach – krajowi turyści często wybierają pobliskie Tatry, a poza tym w Alpy czy na norweskie fiordy. Dużym zainteresowaniem wśród fanów trekkingu szczyci się również Kilimandżaro i Andy w Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne umiejętności w wędrówkach po górach mają szansę zaś wybrać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam na przykład u podnóża Everestu oraz Annapurny.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]