Trekkingi dla doświadczonych miłośników gór

Poznaj dalsze szczegóły o trekkingu górskim.

Wypady w góry mają wiele postaci. Od nieśpiesznych przechadzek po łatwych trasach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez całodniowe, piesze marsze po trasach stojących wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. Żeby wziąć udział w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także biegłość posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Niemniej jednak w zamian za niejednokrotnie ogromny trud dostajemy możliwość delektowania się cudownymi widokami i obcowania z dziką przyrodą.

Trekkingi – poziomy trudności

Stopień trudności jest zależny od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Specjaliści klasyfikują trzy poziomy trudności wycieczek w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą te osoby, które dysponują , a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do zwiększonej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej oraz minimum podstawowej praktyki w górach – np. w Tatrach. Trzeci poziom to wyprawy dla jednostek z doskonałą sprawnością, wiedzą z zakresu specyfiki wysokich gór i potrafiących używać sprzęt, a także nieobawiających się mało wygodnych warunków biwakowania w ciągu kilkudniowej wędrówki.

Dokąd udać się na trekking?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju pasjonaci tego rodzaju aktywności najbardziej cenią sobie trasy w Tatrach. Jeśli natomiast chodzi o pozostałe góry Europy, dużym uznaniem cieszą się Alpy, Karpaty Wschodnie, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, jak również bałkańskie Góry Przeklęte. Osoby najbardziej doświadczone w trekkingu mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wycieczki w Andach, Karakorum lub Himalajach.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]