Trekking w Dolomitach – wyprawy w góry dla aktywnych

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o Dolomity trekking, znajdziesz na https://www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Entuzjaści czynnego spędzania wolnego czasu zapewne znają na pamięć nieomal wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju zlokalizowanych w Tatrach, w Karkonoszach oraz w Bieszczadach. Oczywiście są one oszałamiające, lecz osoby, które chętnie uprawiają ten typ sportu po jakimś czasie pragną doświadczyć jeszcze raz intensywnych emocji płynących z ekskursji po nieznanym zakątku świata. Dlaczego więc ograniczać się tylko do marszrut w polskich górach, skoro można zachwycać się imponującymi widokami we włoskich Dolomitach?

Dolomity – masyw górski dodany do spisu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc pasmo górskie położone całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się znaczną liczbą turni, skalistych grani i baszt skalnych, które w ciągu dnia pod wpływem padających na nie promieni słonecznych zmieniają swoją barwę. Jest to także jeden z najpiękniejszych masywów górskich Europy (o ile nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, iż w 2009 r. trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w Dolomitach występują liczne urwiska, bardzo strome stoki i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, oznaczono w nich też dużo łatwiejszych tras, z którymi poradzi sobie zdecydowana większość osób mających pewne doświadczenie w trekkingu.

Trekking w Dolomitach dla zaawansowanych i początkujących turystów

Początkujących zapaleńców trekkingu z pewnością oczaruje wyprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, to znaczy po trasach, które są zaopatrzone w mocne liny zabezpieczające. Scenariusz wycieczek tego rodzaju jest tak skonstruowany, aby ich uczestnicy przeszli instruktaż z reguł asekuracji i sposobów przemieszczania się po takim szlaku. Doświadczeni i mający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zachwyceni przeprawą po szlaku na Brencie, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla wielu osób bardzo trudna, lecz ten, kto będzie w niej uczestniczył na pewno zapamięta ją do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić także w interesujący sposób zimę, poruszając się po mało spadzistych terenach na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się między innymi szczytami grupy Dolomiti di Sesto oraz Tofanów.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]