Rafting na Dunajcu – bardziej emocjonujący niż kajaki

Odpoczynek na rzekach kojarzymy przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To zabawa i metoda podróżowania popularna w naszym kraju od ponad stu lat i w dalszym ciągu znajduje kolejnych zwolenników. W ostatnich latach doczekał się jednak godnego konkurenta. Mowa o raftingu, czyli spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Zapewnia on znacznie większe emocje niż spływ, a jednocześnie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się widokami niedostępnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting Dunajcem – dla kogo?

Turyści wybierający rafting na Dunajcu nie mają obowiązku posiadać specjalnych umiejętności – organizatorzy takich spływów przystosowują skalę trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie oczywiście umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, zyskana na przykład w kanadyjce albo kajaku. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ na Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wycieczek. Aby bez przeszkód stawić czoło wartkiemu nurtowi oraz przeszkodom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być przynajmniej w dobrej formie i powinni cenić sobie aktywne, także nieco ekstremalne metody wypoczynku.

Rafting Dunajcem – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują jednak przepiękne widoki. Spływ Dunajcem to doskonała sposobność do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki przynależą wszak do najbardziej przyciągających krajobrazowo rejonów Polski, a – można powiedzieć – i całej Europy. Spływ pontonowy po Dunajcu to również wspaniała alternatywa dla miłośników mocnych wrażeń, ponieważ trasa obfitująca w liczne przeszkody i zakola podaruje wiele niezapomnianych emocji.