Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Trekkingi Himalaje. Zdobądź więcej wiadomości

Himalaje wspólnie z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Oddziałuje na to dużo czynników – głównie fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie napomknąć także o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stały się areną rywalizacji uznanych wspinaczy z całego świata. Nie dziwi nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje też wśród zwykłych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaakcentować, że jeśli idzie o trekking, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany wierzchołek. Przyczyną komplikacji bywa także samo opracowanie podróży – kupno biletów czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w wysokie góry. Kolejnym atutem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Z ewidentnych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach albo Karakorum w Himalaje bądź Karakorum prawie nigdy nie decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie świadczy to jednak, że te góry znajdują się poza ich zasięgiem, bowiem często organizowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Annapurna, Manaslu czy Everest. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia obywateli Nepalu oraz podziwianie niezwykłych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]