Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Co powinno się wiedzieć o Kilimandżaro wyprawa?

Sięganie po wierzchołki gór to ambicja dużej części globtroterów, którzy lubią ekstremalne wyjazdy. Niezapomnianych przeżyć niewątpliwie zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga prawie 6 km n.p.m. Obieżyświatów wabią zwłaszcza przepiękne krajobrazy, sposobność ujrzenia obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, jak również kurczące się już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Shira, Mawenzi oraz Uhuru – trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymusza solidną preparację – z uwagi na dużą wysokość istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, iż zdobycie masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą cechować się znakomitą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin dziennie.

Co należałoby wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko febris flava, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem wskazane jest też zrobić zapas medykamentów zmniejszające ryzyko rozwoju malarii. Przed rozwojem choroby ochroni też właściwa profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających owady oraz zakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A jak uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]