Złoto inwestycyjne – sprzedaż złota w sztabkach i monetach

Szukasz więcej informacji o pełnej ofercie sprzedaży złota inwestycyjnego? Idealnie trafiłeś! Wejdź na https://tinyurl.com/yjsydawl.

Często martwimy się o emeryturę i o przyszykowanie się na ewentualną “czarną godzinę”. Dlatego przeważnie dążymy do tego, by od czasu do czasu odkładać wolne środki finansowe na koncie albo na lokacie w banku. W ostatnim czasie jednakże ta metoda jest coraz mniej korzystna – nieustanna inflacja i niskie oprocentowanie lokat powodują, iż oszczędności nie dają profitu, a wręcz z upływem czasu ich siła nabywcza spada. Nie zaskakuje więc fakt, że rośnie popyt na nowe metody inwestycji, w tym też kupno złota lokacyjnego.

Złoto inwestycyjne – papiery wartościowe oraz sztabki

Inwestowanie w kruszce opiera się na nabyciu ich w momencie, gdy ich cena na rynku jest niewysoka i ich sprzedaży, jeśli ta wartość podniesie się. Ale trzeba podkreślić, że nie każdy złoty produkt jest uważane za kruszec inwestycyjny, w związku z tym przykładowo zbieranie złotej biżuterii ciężko nazwać inwestycją w złocie. To, co jest złotem inwestycyjnym jest klarownie zdefiniowane przez prawo w Polsce, w ustawie o podatku od towarów i usług. Według obowiązujących przepisów jest to przede wszystkim złoto o próbie nie mniejszej niż 0.995 w płytkach lub sztabkach. Tymczasem złote monety bulionowe muszą sprostać innym wymaganiom, by zostały uznane za złoto lokacyjne. Muszą mieć próbę wyższą niż 0.900, być wybite nie wcześniej niż w 1800 r. i co ważne – muszą być dopuszczone jako środek płatniczy w państwie, które je wyemitowało. Monety lokacyjne nie są numizmatami, i nie uznaje się ich jako okazy kolekcjonerskie. Ustawa wymienia jeszcze jeden typ złota inwestycyjnego, a mianowicie złoto reprezentowane przez papiery wartościowe.

Sprzedaż złota lokacyjnego online – co zamówisz u krajowych dystrybutorów?

W ofercie krajowych dystrybutorów złota inwestycyjnego bez trudu spotkać można złote sztabki, jak i rozpoznawalne na całym globie monety bulionowe z np. Austrii oraz USA. Zamówienia można składać również online i nie jest to propozycja tylko dla dużych inwestorów. Ci mniej zamożni znajdą online bardzo szeroką ofertę sprzedaży złota w sztabkach o wadze 5, 2, czy 1 g, jak i złotych monet bulionowych o wadze 1/10, 1/4 czy 1/2 uncji trojańskiej. Kupić można także złoto w tzw. „combibarach” umożliwiających odcięcie, a następnie odsprzedanie odrębnych sztabek kruszcu.

Dane firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]