Oszczędzaj czas i pieniądze – sprawdź jak działa kantor online

Wymiana walut przez internet - ta niebywała oferta Was zadowoli.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze lub w placówce bankowej – na te pierwsze wciąż można się natknąć sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Aczkolwiek w ekspresowo przekształcającym się świecie, klienci zapragnęli wymieniać waluty bez konieczności opuszczania domu i po niższych kosztach, dlatego właśnie pojawiły się kantory online, które na to pozwalają.

Jakie usługi proponuje kantor online prócz wymiany walut?

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest jednakowo proste jak fizycznego kantoru. Klient loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu środki, które potrzebuje wymienić na wybraną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut online jest przede wszystkim to, iż transakcje można zlecić w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w godzinach pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex co parę sekund, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, zwykle z zeszłej doby. Następnym i niezwykle znaczącym walorem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te narzucone przez kantory stacjonarne i banki. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może skutkować uiszczeniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, natomiast w kantorze internetowym spready najczęściej nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe świadczą też kilka innych usług popularnych wśród użytkowników, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której klient zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (wymiana jest wykonywana dopiero wtedy, kiedy podany przez nabywcę kurs spotka się z tym na rynku) lub w określonym przez klienta dniu.

Kto korzysta z kantorów wymiany walut online?

Kantory wymiany walut online to usługa dla osób lubiących wygodę, a także ogromną niezależność w dysponowaniu pieniędzmi. Wykorzystują je także osoby pracujące bądź uczące się za granicą i osoby spłacające zobowiązania w obcej walucie. Jednakże nim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę i bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.

Dane firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]