Metale inwestycyjne – o sztabkach złota

Dowiedz się, gdzie zamówić sztabkę złota, wejdź na https://bit.ly/3xrUj2Y.

Odkładanie środków pieniężnych na koncie lub zakładanie lokat nie jest dzisiaj tak rentowne jak jeszcze pięć lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale również i ogólna świadomość, że nie inwestowane środki przynoszą zysku spowodowały, iż Polacy szukają metod, które pozwolą ich pieniądzom dawać za jakiś czas dodatkowy przychód. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większym zainteresowaniem cieszą się metale inwestycyjne, a głównie – sztabki złota.

Sztabka złota to inwestycja na wiele lat

Od razu wypada wyraźnie zaakcentować, że inwestycja pieniędzy w złoto w sztabkach to inwestycja na kilka lat. Złoto zwykle opiera się mniejszym i większym wahaniom obserwowanym w gospodarce, a nawet niepewność polityczna i gospodarcza często podbija jego cenę. Naturalnie, można zauważyć wahania w jego wartości, jednakże analizując jej historyczny wykres bez trudu można dostrzec, że z czasem ona wzrasta. Czemu tak się dzieje? Od wieków ilość tego kruszcu będąca w obiegu pozostaje mniej więcej bez zmian. Kiedyś służył on jako środek płatniczy, w dzisiejszych czasach jest szeroko wykorzystywany w przemyśle chemicznym, elektronice czy medycynie, jak również – wciąż na dużą skalę – w sztuce i jubilerstwie. Pomimo, że wydobycie złota trwa nieustannie i w teorii powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego metalu użytego np. do produkcji sprzętu elektronicznego (jak piloty do telewizorów czy też odtwarzacze CD) jest częstokroć nieopłacalny, wobec tego popyt na złoto pozostaje na wysokim poziomie i przewiduje się, że w najbliższych latach ta tendencja się nie odwróci.

Złoto w sztabkach – kogo stać na taką inwestycję?

Słysząc o inwestycji środków w złote sztaby gros osób z miejsca oceni, że to nie dla nich, z powodu duży koszt. Jednak złote sztabki odlewa się w różnorodnych wagach, dlatego w zasadzie każdy może sobie pozwolić na lokatę jakiejś części oszczędności w ten metal. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g czy 10 g. Te małe sztabki są też znakomite jako podarunek. Poważni inwestorzy, mający większe środki finansowe nierzadko wybierają większe sztaby złota o wadze 100 g, 250 g, a także 1000 g. Wypada jednak wiedzieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze, wybierając cięższą sztabkę kupujemy złoto znacznie taniej. Po drugie, nie można rozłamać odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Stąd należy zamawiać złote sztabki o rozmaitej wadze albo zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są od razu rozparcelowane na drobne sztabki o wadze 1 g.

Dane firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]