Kredyt obrotowy – sposób na wsparcie prowadzonej przez siebie działalności

Zarówno rolnicy, jak też osoby prowadzące firmy, które pragną je rozwijać, muszą inwestować w zakup nowatorskich urządzeń i maszyn. Tak wielkie wydatki ciężko jest jednak sfinansować opierając się tylko na własnych środkach. Wyjściem z sytuacji może się w związku z tym okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe kierowane do rolników proponują dzisiaj nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Miejmy jednak na uwadze, że nierzadko kredyty udzielane przez parabanki wiążą się z wyższymi kosztami albo zawierają niekorzystne dla kredytobiorcy warunki, stąd nie zalecamy tej drogi zdobycia finansowania.

O wsparcie na bieżącą działalność pod postacią kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy niezależnie od wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzają się do koniecznego minimum. To także dla dużej grupy rolników okazuje się naprawdę dużą zaletą, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla spółek i rolników tylko z doświadczonym specjalistą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale również firmy. Kredyt ten można wykorzystać na finansowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego bywa często trudne. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego wiedza oraz znajomość procedur bankowych pomogą nam znaleźć kredyt perfekcyjnie dostosowany do potrzeb i wymagań naszej firmy. Niespodziewane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm i rolnikom snu z powiek, ponieważ dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozwijać swoją działalność albo spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są błyskawicznie, bez zbędnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź jednorazowo.