Kredyt bez historii kredytowej – co trzeba wiedzieć?

Zaciąganie kredytów jest współcześnie ogromnie popularne, nie wszyscy jednak mają na to szansę. Istnieje olbrzymia liczba Polaków, którzy nie są w stanie zaciągnąć kredytu, bo nie posiadają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak się z nim uporać?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto jej nie ma?

Instytucje bankowe zwykle określają własne zasady, według których przyznają kredyty albo odmawiają ich przyznania. Istnieją jednakże ogólne czynniki, wpływające na kwestię posiadania lub nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową raczej spotkają się osoby, które mają już zaciągnięte zobowiązania. Na największe problemy muszą przygotować się ci, którzy nie brali dotąd żadnego kredytu. Zaliczają się do nich zwłaszcza studiujący oraz kredytobiorcy, którzy pracują od niedawna i osiągają niewielkie zarobki czy też są zatrudnieni na podstawie umowy-zlecenia. Z faktem, iż kredyt nie będzie im przyznany, muszą być pogodzeni także emeryci. Rzecz jasna, kredytu nie otrzymają także osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt posiadania przez nie pracy zarobkowej, a także pracujące za granicą. Są to sytuacje, które powodują, iż teoretycznie nieosiągalne jest uzyskanie kredytu w banku, przez co wiele osób zaciąga pożyczki w firmach pożyczkowych. Nie warto tego robić, ponieważ kredyty w takich firmach są na tyle kosztowne, że ich zaciąganie kompletnie się nie opłaca.

Kredyty bez zdolności – to możliwe!

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej warto skorzystać z porady pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Poradzi on, który bank posiada mniej rygorystyczne warunki kredytowania i zechce przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik podpowie, jak zbudować zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo dużo. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe regulowanie zobowiązań, warto zatem zakupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej i kredytu odnawialnego w instytucji, w której planuje się ubiegać o kredyt. Świetnym pomysłem jest też na przykład zaciągnięcie kredytu nie w pojedynkę, lecz wspólnie z drugą osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo bądź – w przypadku osób, które i tak planowały małżeństwo – wstąpić w związek małżeński. Takich możliwych rozwiązań, które podpowiedzieć może doświadczony pośrednik, jest bardzo dużo.