Zapięcia kolczyków – garść porad

Jeśli szukasz kolczyków, skieruj się tutaj

Kupując kolczyki należy zwrócić uwagę nie tylko na surowiec, z którego są wytworzone,, ich design i kształt, ale również na zapięcie. Oto zwięzła lista najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najczęściej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest silne i nie musimy do niego używać dodatkowo zatyczek, jak m.in. w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie daje duża wygodę noszenia i nierzadko jest stosowane w biżuterii w stylu art deco. Wadą bigla jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki bigle angielskie

Podobnie rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, jednakże prostszy w zakładaniu, przez wzgląd na odchylany zatrzask z tyłu. Na co dzień wykorzystuje się je przy drogocennych zestawach biżuterii.

Kolczyki klips

Świetne rozwiązanie dla osób, które nie zdecydowały się na przebicie uszu. Dziś właściwie rzadko stosowane.

Kolczyki rybka

Komfortowe w noszeniu w okresie letnim, kiedy nie ubieramy czapeczek, szalików ani odzieży z wysokim kołnierzem.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w malutkich, głównie złotych kolczykach. Łatwo się je zakłada i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Kolczyki z tego typu zapięciem wykorzystywane są najchętniej w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma nikłą szansę odpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Właśnie takie kolczyki panie kupują najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz niedużych kulek.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]