Kolczyki srebrne

Kolczyki kupisz na https://www.bizutik.pl/kolczyki

Kolczyki srebrne są najpopularniejszym, a także najczęściej noszonym (nie tylko przez kobiety) dodatkiem. Popularność zapewne zawdzięczają dużemu zróżnicowaniu wzorów, materiałów i możliwości noszenia. Kolczyki są noszone od zawsze i trudno sobie bez nich wyobrazić współczesną garderobę kobiecą. Najpopularniejsze są zapewne kolczyki srebrne, nieuczulające, naturalne i zawsze piękne.

Rodzaje srebra w kolczykach

Najczęściej spotkać możemy tradycyjny sposób wykończenia, czyli srebro o próbie 925 wypolerowane na wysoki połysk o charakterystycznej jasnej barwie. Bardzo eleganckie jest także srebro rodowane pokryte cieniutką warstewką tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii barwę białego złota i przy okazji chroni srebro przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest również srebro szczotkowane o interesującej matowej powierzchni oraz oksydowane srebro w kolorze grafitu.

Rodzaje zapięć

To, jakie zapięcie wybrać w kolczykach zależy od indywidualnych upodobań osoby, która je będzie nosić. Na rynku dostępne są dwie grupy zapięć – bigle i sztyfty, które z kolei występują w różnych odmianach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Mnogość rodzajów zapięć pozwala nam tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]