Jak dopasować długie kolczyki?

Jeśli chcesz kupić kolczyki kwiatuszki, skieruj się tu

Od stuleci jeden z ukochanych motywów używanych przez złotników to kwiaty i ogólnie flora. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest naprawdę sporo. Wśród głównych z nich wymienić wypada ewidentnie ogromne zróżnicowanie tego rodzaju motywów powodujące, że błyskotki z kwiatami mogą być noszone zarówno przez kilkuletnie dzieci, jak i dorosłe kobiety. Nie powinniśmy nie wspomnieć także o interesującym wyglądzie, którym często wyróżniają się kolczyki kwiatuszki oraz inna biżuteria wykorzystująca motywy florystyczne – ta bowiem doskonale pasuje zarówno do luksusowych, wieczorowych sukienek, jak i stylizacji noszonych na co dzień. Jak jednak dobrać kolczyki kwiatki, aby ładnie wyglądać?

Kolczyki kwiatuszki – odpowiednio dobierz je do konkretnej stylizacji

Kolczyki kwiatki potrafią być naprawdę porywającym uzupełnieniem każdej kreacji – nieraz stają się nawet dominującym jej akcentem. By tak jednak było, muszą być dobrze dopasowane do danej stylizacji. Gdy mówimy o kreacjach wieczorowych lub tych ubieranych na formalne spotkania, najodpowiedniejszym wyborem do nich okażą się bezsprzecznie kolczyki kwiatki ubogacone drogimi kamieniami bądź kryształkami. Przy mniej uroczystych, codziennych stylizacjach lepiej zaś będą prezentować się kolczyki emaliowane. Zwróćmy też uwagę na rodzaj ich zapięcia – kolczyki z motywami kwiatowymi w większości wypadków zakłada się na sztyfty. Osobną kategorię tworzą kolczyki wytwarzane z dotąd nieczęsto używanych przez jubilerów materiałów, jak przykładowo drewno, ceramika lub żywica epoksydowa.

Kolczyki kwiatki to nie wszystko. Inne motywy roślinne

Pozostając nadal w kręgu kolczyków kwiatuszków, nie sposób byłoby nie zaznaczyć, iż kwiaty to nie jedyny motyw roślinny, który podbił uznanie złotników i ich klientów. Dużym popytem cieszą się również wzory inspirowane sylwetce liści oraz pnączy. Nieco mniej popularne – jakkolwiek możemy znaleźć je u jubilerów – to kolczyki inspirowane kształtem całych roślinnych sylwetek bądź owoców.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]